2149/8671
S. Samoshin (, Moskva)
Russisk cigarskrin af sølv, indvendig forgyldt, låg drevet med bogatyr-sceneri. S. Samoshin, Moskva 1908–1917, lødighed 84. Vægt 708 g. H. 6. L. 18. D. 11.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder elastikmærker.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
40 bud