2125/9036
Senempire skab af mahogni, front med døren med imiterede skuffer flankeret af helsøjler, bag hvilken hylde og skuffer til opbevaring, toppen med et hemmeligt rum. 19. årh. begyndelse. H. 178. B. 73. D. 48.
Ridser og mærker. Pyntelister mangler. Nøgle medfølger.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud