2014/662
Dansk møbeldesign
Tre sideborde med stel af eg og bøg, plader/ hylder af eg, nød og bejdset bøg. 1940–50erne. H. 52–63. Diam. 32. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud