2040/181
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Marine med sejlskibe og damper. Sign. Chr. M. Olie på lærred. 40×61.
Enkelte minimale krakeleringer og mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag