1848/1573
Par delft vaser af fajance dekoreret i blå. Sign. P:d B:P for P. van den Briel. 18. årh. Monteret til bordlamper. H. ekskl. fatning 21. (2)
Fremstår med mindre reperationer og glasurafslag.
Varia, 29. november 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud