2204/​29

Kinesisk skrivebord og hjørnestol af hardwood, udskåret med vinløv og bambus. 20. årh.s begyndelse. H. 82. B. 110. D. 58. (2)

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. Stol: Løs armlæn.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK