2204/29
Kinesisk skrivebord og hjørnestol af hardwood, udskåret med vinløv og bambus. 20. årh.s begyndelse. H. 82. B. 110. D. 58. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. Stol: Løs armlæn.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag