Armbåndsur af forgyldt stål. Model Advisor. Mekanisk værk med manuelt optræk og alarmfunktion. Guilloucheret blå skive med gyldne indeks og visere. Brun rem med C-spænde af guldbelagt stål. Urets diameter 34,5 mm. 1960'erne.
BEMÆRK: Uret er et sammensat ur, hvor flere dele ikke er produceret af Tudor. Derfor den lave vurdering.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Uoriginal/genopmalet skive.
1151362 | ||
1166784 | ||
946834 | ||
1166784 | ||
946834 | ||
1036359 | ||
1060496 |