1348/​802

Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)

“Trinidad-Tobago”. Spisestue bestående af rektangulært spisebord samt seks sidestole. Stel af pulverlakeret sort stål. Sæde, ryg samt bordtop af kirsebær og seks rumdelere af bøg. Model 8116 og 3298. Formgivet 1993. Udført hos Fredericia Furniture. Bord: H. 72. L. 160. B. 80. Rumdeler: H. 221. B. 105. (13)

Dette emne handles i fuldmoms

Brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 26. november 2013

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK