1439/134
Peter Hansen (f. Faaborg 1868, d. sst. 1928)
“Italiensk bager”. Sign. P. H. 1905. Olie på lærred. 48×62.
Enkelt retouchering.
Ældre malerier og møbler, 22. september 2014
Vurdering
Hammerslag