2003/​612 Pierre Alechinsky: Komposition. Sign. Alchinsky, 98/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56.

Be­skriv­el­se

Komposition. Sign. Alchinsky, 98/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56.

Undersøgt i ramme. Glasset bør renses.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Kunstner

Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag

4.400 kr.

10 bud

(Autobud) 4.400 kr.
4.200 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.