Foto endnu ikke klar
891/​1573

Emil Rizek (f. Wien 1901, d. sst. 1988)

Folkeliv ved blomsterbod, Wien. Sign. Rizek. Akvarel og gouache på papir monteret på pap. Bladstørrelse 36×48. Uindrammet.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2019

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK