2138/573
Valdemar Andersen (f. København 1875, d. sst. 1928)
Tre tegninger. Den ene sign. VA. Tusch og akvarel på papir. Størrelser fra 12×4,5 til 29×13. (3)
Små håndteringsmærker og enkelte misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag