1738/1519
Samling snusflasker af porcelæn og agat med antagelig ej samhørende propper. To mærkede Yongzheng, men senere, 19.-20. årh. H. 7–9 cm. (12)
Nyere skeer samt en defekt ske. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
14 bud