1738/​1519

Samling snusflasker af porcelæn og agat med antagelig ej samhørende propper. To mærkede Yongzheng, men senere, 19.-20. årh. H. 7–9 cm. (12)

Nyere skeer samt en defekt ske. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia (udskudt), 28. september 2017

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

14 bud

10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
10.000 DKK
(Autobud) 9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
8.000 DKK
(Autobud) 7.500 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
3.000 DKK