2434/2065
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Mekanisk værk med kroneoptræk. Kasse nr. 783. Støvkapsel af metal. Ø 51 mm. Vægt ca. 90 g.
Læder etui og forgyldt urkæde medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Graveret.
Armbåndsure, 21. august 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud