Ubekendt maler, 19. årh.s første halvdel
En søsters kærlighed. Usigneret. Olie på lærred. 55,5 × 46.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1925, 2019 nr. 41.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer og reparationer. Krakeleringer og enkelte afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
16 bud