2334/633
Henri de Toulouse-Lautrec (f. Albi 1864, d. Malromé 1901)
“Les Vieux Messiuers”, 1894. Tryksign. Litografi. Bladstørrelse 27×17.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Mindre tegnestiftshuller fra tidligere ophæng.
Moderne kunst og design, 22. august 2023
Vurdering
Hammerslag