2438/219
Samling satsuma fajance, dekoreret i farver og guld, bestående af et par vaser med figurer blandt drage og to fade med mytisk sceneri. Sen Meiji-tidlig Taisho, 20. årh. H. 22 cm. Diam. 25,5–29 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud