12103/310
Ubekendt kunstner, 20. årh
To profil portrætter af en dreng og en pige. Usign. Relieffer af patineret bronze. Diam. 15,5. (2)
Der er aldersrelateret brugsspor og enkelte ridser, men ellers i pæn og intakt stand.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag