2132/121
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Landskab fra Ariccia, Italien. Sign. J. L. C. Ariccia Valborg Aften 1866. Olie på lærred. 30×37.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Mindre krakeleringer. Minimal afskalning ved højre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag