2045/106
C. A. Schleisner (f. Lyngby 1810, d. København 1882)
Portræt af en musikant. Sign. C. Schleisner. Olie på lærred. 40,5×34,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag