12114/125
Hans Vindfeldt Palludan Rasmussen (f. Varde 1884, d. Sorø 1962)
“Ved Svenstrup Å, Slettestrand, Vendsyssel”. Sign. H. Palludan. Olie på lærred. Lysmål 40×56. Rammemål 46×61,5.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag