1632/568
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
“Christiansborg”. Stel til tre-armet ringkrone af patineret messing. Uden skærme og fatninger. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 42.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 9. august 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||