12032/28
En samling bornholmske buddingeforme af glaseret lertøj i form af fisk, løve og blomsterkurv med fugl. 19. årh. H. 10–11 cm. L. 25 cm. (3)
Aldersrelaterede brugsspor i form af afslag, krakelering og revner.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud