Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
“Høstlandskab”. Sign. Jens Søndergaard 51 samt sign. på bagsiden Jens Søndergaard med titel og årstal. Olie på lærred. 93×120
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020