2414/284
Syv hollandske snustobaksdåser af messing, en af kobber og messing, heraf tre drevede med bogstaver, en ciseleret med bibelsk scene, en med skib og kaptajn, endelig en glat dåse, oval form; primært 18. årh. L. 10–15,5 cm. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag