1949/8620
Russisk ikon forestillende Gudsmoder “Znamenie”. Tempera på træ med kovcheg. 19. årh. 35,5×29,5.
Restaureret. Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud