12203/124
H. Busquet
Bordlampe af forkromet og lakeret metal. Udført hos Hala Zeist, Holland, 1950erne. H. 45.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag