2142/570
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Fuglereden”. Sign. Heerup 89, 150/600. Litografi i farver. Lysmål 40×28.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud