319/8
Seks lange halskæder af delvist forgyldt sterlingsølv, metal samt sort, gråt og brunt flet prydet med talrige facetslebne pink, gule, sorte og klare sten samt perler af kvarts og glas. Perlediam. ca. 8,0–12,0 mm. Justerbare længder. (6)
Proveniens: Smykker fra Reeslev, Bredgade 19, København under konkurs.
Dette emne handles i fuldmoms
Intet at bemærke. Fremstår ny og ubrugt.
Tvangssalg, 18. december 2017
Vurdering
Hammerslag
32 bud