Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Landskab fra Fjaltring. Sign. Jens S, Fjaltring d. 18.8.40. Akvarel på papir. Bladstørrelse 41×54,5.
Undersøgt i ramme. Papiret er lettere gulnet. Nogle stifthuller. Nogle tordenfluer under glas.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
17 bud