2049/7563
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Vintertrold”, 1981. Sign. Carl-Henning Pedersen 1981, XIIII/XX. Litografi i farver. Bladstørrelse 78×63. Uindrammet
CoBrA, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
41 bud