2104/294
Kammerstage af delvis forgyldt sølv, hank støbt med svane H. 6 cm samt bæger, kantet balusterformet, fodstykke støbt med blomster H. 11 cm. Wien 19. årh. Vægt 235 g. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag