1947/​383

Bochara tæppe, Persien. Klassisk gentagelsesmønster. 20. årh.s slutning. 145×108.

Proveniens: Sjællandsk herregård.

Flossede ender. Slidte frynser.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag