1947/383
Bochara tæppe, Persien. Klassisk gentagelsesmønster. 20. årh.s slutning. 145×108.
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Flossede ender. Slidte frynser.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag