11942/77
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Kalligrafiske kompositioner. Sign. MA, MA 33/90 samt Mogens Andersen, E.A. Tre litografier. Bladstørrelse 77×55, 76×54 og 76×57. Uindrammede. (3)
Minimale håndteringsmærker.
Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud