2032/261
Kinesisk balusterformet altervase af patineret bronze, arkaiseret stil, prydet med design i relief, to hanke med drage-maskaroner. 17. årh. H. 23 cm.
Proveniens: Dansk privateje
Aldersrelaterede spor og mærker. Fodrand med rep. - måske fornyet.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag