2102/327
C. Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Nature morte med en rødben. Sign. monogram 18.7. Olie på lærred monteret på plade. 34×19.
Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud