2016/275
Saucenæb, sukkerskål, flødekande, askebæger, saltkar, strødåser, gennembrudt skål m.m. af sølv. 19.-20. årh. Vægt ekskl. dele med glas og træ ca. 755 gr. Strødåser H. 11 og 11,5. (16)
Brugspatina, herunder buler, ridser og mærker samt reparationer og mindre defekter.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud