Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Kystparti ved Vesborg Fyr på Samsø. Sign. Johan Neumann. Olie på lærred. 52×81.
Enkelte mindre afskalninger ved kant, samt i højre side mindre stødmærke med minimal perforering. Reparatin samt mindre retoucheringer.