G. F. Clement (f. Frederiksberg 1867, d. København 1933)
Kystparti fra Skagen med optrukne både på stranden. Sign. Clement. Olie på lærred monteret på plade. 27×40.
Enkelte mindre afskalnigner.
915656 | ||
929915 | ||
817504 |