Foto endnu ikke klar
895/​657

Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)

Uden titel. Stemplet M. Marín. Hængende mobile i bemalet jern. H. ca. 100. B. ca. 160. Unika.

Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

30.000 DKK