2048/389
Et par empire lysestager af tin, glatte stammer på firsidet fodstykke, prydet med perlestaf. Stemplet F. Zin. 19. årh.s begyndelse. H. 18. (2)
Trykkede lysmanchetter og fodstykker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud