1927/1568
Et par franske Charles X lysestager af patineret og delvis forgyldt bronze, kannelerede stammer på runde fodstykker støbte med ornamentik. 19. årh.s første halvdel. H. 27 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Varia, 4. juli 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud