12104/301
Hugh Finch Williams (f. Essex 1904, d. 2002)
“Matron”. Olie på lærred. 58×81,5. Sign. samt dateret 1976. Uindrammet.
Nogle krakeleringer, afskalninger samt enkelte pletter af lak eller maling. Større krakeleringer.
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Hammerslag