2033/213
Aage Gjødesen (f. Korsør 1863, d. 1939)
Parti fra en stråtækt gård. Sign. A. Gjødesen. Olie på lærred. 62×87.
Krakeleringer. Mærker efter blændrammen synlige på forsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag