2004/766
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981)
Theservice af tin, bestående af thekande, sukkerskål og flødekande, hanke og lågknop af sortbejdset træ. Udført og mærket hos Georg Jensen. Thekande H. 11. (3)
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud