Adolf Von Becker, tilskrevet (f. Helsinki 1831, d. Vevey, Schweiz 1909)
Portræt af en pige. Usigneret. Olie på lærred. 65×53.
Bagpå betegnet på blændramme: Alfhild Grauholm 1886, målet af Adolf von Becker.
Mindre afskalninger.