1705/9032
Valdemar Foersom Hegndal (f. Randers 1916)
Kvinde med favnen fuld. Sign. VFH. Figur af udskåret træ. H. 17.
Træ med naturlige revner.
Kunsten i og omkring Aarhus, 31. januar 2017
Vurdering
Hammerslag