2140/947
Dansk møbeldesign
Sidebord af palisander med indsats af zink og plade af glas. Udført og mærket hos C.F. Christensen, Silkeborg. H. 51. L. 85. B. 54.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud