2438/134
Italiensk ikon forestilende Jesu korsfæstelse. Tempera på lærred monteret på træ. Monteret i sortmalet ramme. 19. årh. 34×23.
Dele af træet eroderet ved øverst og nederste kant. Afskalninger. Ridse i øverste, venstre hjørne. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag
29 bud