2418/76
Ubekendt maler, 18. årh.
Parti fra en klippekyst med en fisker i forgrunden. Utydeligt signeret. Dateret 1797. Olie på lærred monteret på træ. 17×25.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag